cloud moczenie nocne cloud
BEZPRZEWODOWY ALARM WYBUDZENIOWY RODGER

finger
rodger

Wygodny i najnowocześniejszy bezprzewodowy alarm wybudzeniowy RODGER BAS przeznaczony do leczenia moczenia nocnego u dzieci i młodzieży, to idealne rozwiąznie dla Twojego dziecka.

Specjalne bawełniane majteczki sensoryczne wieloktrotnego użytku dobierane do wzrostu lub obwodu w pasie dziecka pełnią funkcję czujnika wilgoci. Do majtek dziecko przypina niewielki nadajnik i układa się do snu. Dzięki wszytym w majtki cienkim paseczkom sensorycznym niezależnie od tego jak aktywnie dziecko śpi i jaką pozycję do spania przybiera - majteczki każdorazowo zareagują na pojawienie się pierwszych kropli moczu, bowiem paski sensoryczne wszyte są na całej długości majteczek od podbrzusza do tyłu zapewniając błyskawiczną reakcję, a dziecku swobodę ułożenia się podczas snu. W odróżnieniu od czujników wilgoci innych alarmów, majtki sensoryczne Rodger BAS reagują wyłącznie na mocz, co pozwala unikać tzw. fałszywych alarmów wywołanych spoceniem się dziecka. Alarm wilgotnościowy Rodger, to optymalne rozwiązanie w przypadku chłopców, gdyż wyeliminowano w nim ryzyko nietrafienia strumieniem moczu w sondę w wyniku przesuwania się ujścia cewki moczowej podczas snu. Majtki Rodger są unisex, co oznacza, iż nadają się zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek.


Aparat RODGER BAS produkowany w Holandii zdobył uznanie na całym świecie jako najwygodniejszy alarm wybudzeniowy.


Urządzenie posiada system regulacji poziomu głośnoności oraz 8 rodzajów sygnałów dźwiękowych, z których dziecko może wybrać jeden ulubiony,bądź skorzystać z opcji random, w której za każdym zmoczeniem majtek rozlegnie się inny sygnał dźwiękowy, dzięki czemu dziecko nie przywyknie do jednego dźwięku i łatwiej będzie się wybudzać.

----------------------------------------------------------------------

OPIS URZĄDZENIA

rodger

Alarm RODGER składa się z trzech części:

bluebullet Odbiornika pełniącego funkcję alarmu z możliwością regulacji poziomu głośności w zakresie 1-10 i wyboru rodzaju alarmu spośród 8 dostępnych sygnałów
bluebullet Pary specjalnych bawełnianych majteczek sensorycznych, w których znajdują się paski sensoryczne reagujące na mocz
bluebullet niewielkiego nadajnika przyczepianego na zatrzaski do majteczek


Dziecko włącza odbiornik, wybiera preferowany poziom głośności i ustawia alarm w dowolnym miejscu, zakłada na noc majteczki sensoryczne, przypina do nich niewielki nadajnik i układa się do snu. Pojawienie się moczu na majteczkach wywołuje sygnał dźwiękowy, który budzi dziecko.Obudzone dziecko wstaje z łóżka by wyłączyć alarm i udaje się do toalety by opróżnic pęcherz, po czym ponownie układa się do snu w drugiej suchej parze majteczek.

rodger Majteczki ROGER są wielokrotnego użytku, można je prać w pralce w temp. do 60 stopni razem z innymi ubraniami. Majteczki dobiera się odpowiednio do wzrostu dziecka. Dostępne są w następujących rozmiarach: 116cm (46-56cm), 128cm (48-60cm), 140cm (52-66cm), 152cm (58-70cm), 164cm (60-80cm), 176cm (64-87cm), 188cm (70-92cm) i większe w wersji dla dorosłych z problemem inkontynencji.

Dodatkowo, dziecko otrzymuje wraz z alarmem kalendarz sukcesów Rodger ułatwiający śledzenie postępów w leczeniu moczenia nocnego wraz z naklejkami stanowiącymi nagrodę za każdą suchą noc. Pozytywna motywacja ułatwia proces leczenia moczenia nocnego i motywuje dziecko do dalszych sukcesów.----------------------------------------------------------------------


METODA DZIAŁANIA - OSIEM KROKÓW DO SUCHYCH NOCY

Metoda działania bezprzewodowego alarmu wybudzeniowego RODGER BAS oparta jest na treningu i rozwoju kontroli ośrodkowego układu nerwowego nad czynnością pęcherza w nocy. Wystarczy wykonać osiem prostych kroków, by spać w suchym łóżku.

rodger rodger rodger rodger rodger rodger rodger rodger


1. Uruchom odbiornik i ustaw preferowany sygnał oraz głośność
2. Włóż majteczki sensoryczne Rodger
3. Przypnij do majtek nadajnik
4. Ułóż się do snu i zaśnij
5. Alarm ROGDER BAS obudzi cię, gdy rozpoczniesz siusiać
6. Wstań, wyłącz alarm i udaj się do toalety
7. Załóż czystą parę majtek Rodger, przypnij nadajnik i zaśnij
8. Gratulacje - śpisz w suchym łóżku

Po około 4 tygodniach dziecko nauczy się samodzielnie reagować na sygnały wysyłane w nocy z pełnego pęcherza. Po jakimś czasie będzie w stanie przesypiać całą noc bez konieczności oddawania moczu aż do rana.----------------------------------------------------------------------

ZALETY ALARMU RODGER

bluebullet najnowocześniejszy bezprzewodowy alarm wybudzeniowy
bluebullet super wygodny zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek starszych i młodszych
bluebullet 10-stopniowa regulacja poziomu głośności umożliwiająca ustawienie alarmu w pobliżu z dala od ucha dziecka
bluebullet8 rodzajów sygnałów dźwiękowych do wyboru oraz możliwość ustawienia trybu random
bluebullet system sygalizacji świetlnej ułatwia dziecku zlokalizowanie aparatu w ciemnym pokoju
bluebullet daje swobodę snu (paski sensoryczne wszyte na powierzchni całych majtek gwarantują odpowiednio duże pole reakcji na mocz) niezależnie od ułożenia dziecka podczas snu
bluebulletMajtki sensoryczne Rodger można prać w pralce w temp. do 60 stopni. Dodatkowe majteczki można dokupić oddzielnie. Majtki unisex dostępne są w dwu kolorach: białym i turkusowym.
bluebulletDo alarmu Rodger można dokupić poduszkę wibracyjną VIBES wspólpracującą z alarmem Rodger, która poprzez dodatkowy bodziec w postaci silnych drgań uruchamianych równolegle z sygnałem dźwiękowym w chwili rozpoczęcia mikcji umożliwia dobudzenie nawet największych śpiochów, dla których sygnał dźwiękowy może okazać się niewystarczający.

----------------------------------------------------------------------

GWARANCJA

Aparat RODGER, to Wyrób Medyczny klasy I spełniający wymogi Dyrektywy 93/42/WE dla wyrobów medycznych przeznaczony do terapii monosymptomatycznego moczenia nocnego u dzieci i młodzieży przez okres 3 miesięcy zgodnie z Zaleceniami Polskiej Grupy Ekspertów Polskiego Towarzystwa Urologii Dziecięcej oraz Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej powołanej przez Ministra Zdrowia RP. System RODGER posiada międzynarodowy certyfikat bezpieczeństwa CE, co oznacza iż spełnia surowe unijne wymogi bezpieczeństwa oraz certyfikat zgodności z Dyrektywą UE o wyrobach medycznych. Aparat jest objęty 12-miesięczną gwarancją, której bieg rozpoczyna w dniu sprzedaży. Gwarancja na majtki sensoryczne wynosi 6 miesięcy. Baterie oraz uszkodzenia mechaniczne nie są objęte gwarancją.

----------------------------------------------------------------------

Z myślą o komforcie naszych Klientów tak selekcjonujemy dostawców oraz modele alarmów wybudzeniowych, by każdy mógł znaleźć w naszej ofercie wysokiej jakości alarm przystosowany do potrzeb dziecka i możliwości finansowych rodziny.

Home

Moczenie nocne, Firma Uclin oferuje nowoczesne alarmy wybudzeniowe,dzięki którym Twoje dziecko poradzi sobie z problemem moczenia nocnego.