cloud moczenie nocne cloud
ALARM WYBUDZENIOWY ENUREX FUNK


Alarm wybudzeniowy ENUREX produkowany jest w Niemczech. Jego zaletą jest to, że jest bezprzewodowy. W zestawie znajdują się 3 pary majtezek sensorycznych wrażliwych na mocz. Wystarczy, że dziecko popuści kilka kropli moczu aby alarm zadzwonił i obudził dziecko. Wyłączenie alarmu możliwe jest jedynie w toalecie przez potarcie nadajnika żabką magnetyczną. Dzięki temu dziecko ma szansę w pełni wybudzić się i być przytomnym podczas wyłączania alarmu.

Cierpliwość, wytrwałość i wsparcie Rodziców są kluczem do sukcesu. Wspierajcie Państwo dziecko i zachęcajcie do wysiłku w pokonywaniu moczenia nocnego, pomimo początkowych niepowodzeń, pomagajcie dobudzić się dziecku w pierwszych dniach terapii. To zmotywuje je do dalszych sukcesów i przyspieszy proces leczenia moczenia nocnego. Wraz z alarmem otrzymacie Państwo Kalendarz Sukcesów, w którym dziecko powinno zaznaczać efekt uzyskany danej nocy oraz sympatyczną pluszową żabkę. Do kalendarza można dokupić za 10 zł zestaw kolorowych naklejek, które umilą dziecku proces leczenia.

----------------------------------------------------------------------

OPIS LECZENIA


Każde dziecko reaguje na leczenie alarmem w innym czasie. Zazwyczaj należy przewidzieć 12 tygodni stosowania alarmu co noc. W procesie leczenia można wyróżnić następujące etapy:

Etap 1 Nauka
Podczas pierwszych nocy możliwe jest iż dziecko nie będzie od razu reagować budzeniem na sygnał alarmu i powstrzymywać proces mikcji. Dlatego może zdarzyć się, że w tych dniach majtki, piżama oraz łóżko zostaną zmoczone. Rola rodzica w tym procesie jest bardzo ważna i polega na wspieraniu dziecka, pomocy w dobudzeniu i dopilnowaniu kolejności postępowania w toalecie. Nie zniechęcaj się nawet, gdy dziecko całkowicie opróżni pęcherz w łóżku zanim się obudzi (w pierwszych dniach, to normalne). Pochwała za najdrobniejszy sukces będzie bardzo pomocna i motywująca dla dziecka.

Etap 2 Budzenie się na sygnał alarmu
Gdy dziecko budzi się od razu na sygnał alarmu powstrzymując mikcję i dokańcza opróżnianie pęcherza w toalecie, to dobry znak świadczący o postępie w leczeniu moczenia nocnego. Na tym etapie dziecko nabywa umiejętności powstrzymywania mimowolnej mikcji.

Etap 3 Wzrost świadomości
Jest to ważny etap, w którym dziecko uczy się samodzielnie kontrolować funkcje pęcherza w wyniku odczuwania parcia na pęcherz, świadomie powstrzymuje mikcję i obudzone udaje się do toalety. W tym etapie zdarzą się noce samodzielnego wybudzenia bez udziału alarmu w wyniku odczucia parcia moczu na pęcherz oraz noce podczas których dziecko popuści kilka kropli moczu i wybudzi się na sygnał alarmu. Wspieraj dziecko i zachęcaj do dalszych potępów w opanowaniu kontroli nad pęcherzem.

Etap 4 świadoma samokontrola
Leczenie dobiega końca, gdy dziecko nie zmoczy się przez kolejnych 14 następujących kolejno po sobie nocy bez udziału alarmu. Nie ma znaczenia czy dziecko przespało całą noc do rana bez konieczności opróżniania pęcherza w nocy, czy też samodzielnie obudziło się na wizytę w toalecie.

>


W zestawie znajdują się: Nadajnik, Odbiornik, magnetyczna żabka, zasilacz, moneta do umocowania żabki, 3 sztuki majtek sensorycznych, polska instrukcja obsługi, kalendarz sukcesów oraz pluszowa żabka przytulanka.

----------------------------------------------------------------------

PODSUMOWANIE:

bluebullet wygodny, bezprzewodowy alarm wybudzeniowy
bluebullet majteczki sensoryczne uszyte są z cienkiej bawełny i zapewniają szybką reakcję
bluebullet sympatyczna pluszowa żabka umila proces lecznia
bluebullet głośny sygnał dźwiękowy można regulować
bluebullet


----------------------------------------------------------------------


DANE TECHNICZNE


Alarm Enurex, to Wyrób Medyczny klasy I spełniający wymogi Dyrektywy 93/42/WE dla wyrobów medycznych przeznaczony do terapii monosymptomatycznego moczenia nocnego u dzieci i młodzieży przez okres 3 miesięcy zgodnie z Zaleceniami Polskiej Grupy Ekspertów Polskiego Towarzystwa Urologii Dziecięcej oraz Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej powołanej przez Ministra Zdrowia RP.

Wymiary: 4,0 cm x 3,9cm x 1,9cm Waga: 24 gr, Zasilanie: bateria CR 2303 3V Gwarancja: 1 rok od daty zakupu na alarm oraz 6 miesięcy na majtki sensoryczne

----------------------------------------------------------------------

Z myślą o komforcie naszych Klientów tak selekcjonujemy dostawców oraz modele alarmów wybudzeniowych, by każdy mógł znaleźć w naszej ofercie wysokiej jakości alarm przystosowany do potrzeb dziecka i możliwości finansowych rodziny.

Home

Moczenie nocne, Firma Uclin oferuje nowoczesne alarmy wybudzeniowe,dzięki którym Twoje dziecko poradzi sobie z problemem moczenia nocnego.